GRUPANYA Kandırmacası

Sektörün en büyük 2-3 grup satın alma sitesinden biri olan Grupanya, bir kaç gün önce Bağdat Caddesi – Villa Maral ile ilgili bir kampanya çıktı. Tabii o geri sayım olarak verilen saatler çoktan sona ersede, sürekli uzatıldığından kampanya şu an hala devam ediyor (Kampanyayı görmek için tıklayın).

Grupanya, çıktığı bu kampanyada 100 TL’lik akşam yemeği menüsünü 45 TL’ye verdiğini iddia ediyor. Soğuk mezeler, ara sıcaklar, ana yemek vs dahil böyle nezih bir yerde akşam yemeği hemde %50 indirimli bir çok insana cazip gelmiş olacak ki, bu yazının yazıldığı saatte 746 kişi fırsatı satın almıştı.

Ne yazık ki bu 746 kişiyi Villa Maral’a gittiklerinde kötü bir sürpriz bekliyor olacak. Çünkü Grupanya’nın normalde değerini 100 TL göstediği bu menüyü, herhangi bir zamanda Villa Maral’a gittiğinizde 45 TL’ye alabilirsiniz. Villa Maral’ın menüsünü açtığınızda ilk veya ikinci sayfada bu menüyü ve altta yazan fiyatını görebilirsiniz.

Yani 45 TL’lik menüyü, size 45 TL’ye satarak ve değerini 100 TL gibi göstererek Grupanya cebini dolduruyor ve müşterilerini kandırıyor.

Eğer ben o 746 kişiden biri olsaydım, ödediğim 45 TL üzerine kendimi kandırılmış hisseder, kafama göre istediğim zaman gidip aynı fiyata alabileceğim bir menüyü bana aynı fiyattan indirimliymiş gibi sattığı içinde Grupanya üzerinden bir daha alışveriş yaparken oldukça tedirgin olurdum.

Takdir sizin.

NOT: En son 1 ay kadar önce gittiğim Villa Maral’da 45 TL’lik set menü, menüde yer alıyordu. Şu an Grupanya bu kampanyayı çıktığı için iptal etmişler midir bilemiyorum. Gidenler haber verirse sevinirim.

Bir Cevap Yazın